تبلیغات
بیمه عمر - ماجرای یك وهابی كه 45روز درجمكران كارتن‏ خواب،و سرانجام شیعه شد

آینده شما یا فرزندتان را تضمین می کنیم

ماجرای یك وهابی كه 45روز درجمكران كارتن‏ خواب،و سرانجام شیعه شد

نویسنده :محمدرضا عربی
تاریخ:چهارشنبه سیزدهم شهریورماه سال 1392-08:16 ق.ظ

این روزها که خبرهای متفاوتی از جنایت وهابی‌ها در کشورهای مختلف به گوش می‌رسد، آشنا شدن با برخی ویژگی‌های این قوم خالی از لطف نیست. مخصوصاً اگر این آشنایی در قالب خواندن برشی از زندگی یک مولوی وهابی باشد که البته حالا یک شیعه تمام عیار است.

وبستــان : زاهــدنه


به گزارش زاهدانه، «سلمان حدادی» یک مولوی وهابی بود؛ کسی که خودش می‌گوید بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ فرد سنی مذهب را وهابی کرده است. اما یک بار نشستن در مجلس عزای سیدالشهدا(ع) کار را بجایی می‌رساند که همان مبلغ وهابی شیعه شود و در این مسیر سختی‌هایی ببیند که تحمل یکی از آنها برای ما قابل تصور نیست. خواندن زندگینامه سلمان حدادی را از دست ندهید.

آموزش تبلیغ وهابیت در ۵ دقیقه

سلمان سال ۶۱ در سنندج بدنیا آمد. مادرش اهل سوریه و شیعه بود اما پدرش نه. اسمش را به اصرار مادرش که سیراب از محبت امیرالمومنین بود سلمان گذاشتند. خودش می‌گوید همیشه از اینکه اسمم سلمان و مادرم شیعه بود شرمنده بودم.

«با تشویق پدرم در دوران راهنمایی، در کنار درس های مدرسه، تحصیل دروس حوزوی را هم شروع کردم و ادامه دادم. بعد از اتمام دبیرستان، ۳ سال دوره ی تکمیلی حوزه را به زاهدان و مسجد مکی رفتم و پس از مولوی شدن، ۴ ماه هم به رایوند پاکستان، برای آموزش یک دوره کامل نحوه ی تبلیغ و جذب رفتم. پس از برگشت از پاکستان، امتحان کنکور دادم و در دانشگاه کرمانشاه در رشته استخراج معدن قبول شدم. در پاکستان به طور تخصصی در ۲۰ جلسه یاد می دادند که چگونه فردی را در عرض ۵ دقیقه به وهابیت جذب کنیم این آموزش را نزد آقایی به نام ابراهیم نژاد می دیدیم.»

گفت یکبار هیئت!

در همانجا دوستی پیدا می‌کند به نام مهدی. مهدی شیعه بود و سلمان در عین رفاقت تلاش می‌کرد او را وهابی کند. کلی کتاب به او می‌دهد و در عوضش مهدی هم یکبار او را به مجلس عزای سیدالشهدا(ع) دعوت می‌کند. سلمان با همان لباس و ظاهر مولوی‌های وهابی و بعد از کلی این پا و آن پا کردن می‌رود به هیئت.

«یک گوشه ای با خشم مجبور شدم که بنشینم. دیدم سید بزرگواری منبر رفت (نماینده ولی فقیه در کرمانشاه بود) و در حین صحبت هایش گفت: کدام یک از شما حاضرید به خاطر خدا و اسلام جانتان را بدهید و بعدش هم مطمئن باشید زن و بچه تان به اسارت می روند؟ در آن زمان سیدالشهدا(علیه السلام) چه دید که حاضر شد، جانش گرفته شود و اهل و اولادش به اسارت روند؟ چرا امام حسین(علیه السلام) دست به چنین کار بزرگ زد؟

هر چی فکر کردم دیدم که در شخصیت های محبوب من، شخصیتی مثل امام حسین(علیه السلام) پیدا نمی شود که حاضر باشد به خاطر اسلام، دست به چنین کار بزرگ و خطرناکی بزند! این سوال مهمی بود که برایم ایجاد شد.»

چراغ‌ها را که خاموش کردند و مشغول سینه زدن شدند، او شروع کرد به گریه کردن. آنقدر که لباسهایش خیس شد. برای غربت و مظلومین غریب کربلا گریه می‌کرد. از اینکه در وهابیتشان نگذاشتند امام حسین(ع) را بشناسد افسرده شده بود.

تحقیق و پژوهش حتی در شیطان پرستی

از هیئت که بیرون می‌آید چهار سال جدیدی در زندگی‌اش شروع می‌شود. چهار سالی که به مطالعه و پژوهش درباره تمام مذاهب اهل سنت، مسیحیت، زرتش و حتی شیطان پرستی می‌انجامد. اما تعارضات موجود در این مکاتب و فرقه‌ها او را راضی نمی‌کند.

«گذشت و خیلی با احتیاط فرقه‌های شیعه را بررسی کردم تا اینکه برای شناخت بهتر شیعه دوازده امامی، رهسپار قم شدم. به دفتر آیت الله بهجت رفتم و سوالات و شبهاتی که داشتم از آنجا پرسیدم و آنها هم با صبر و حوصله و محبت بسیار به من پاسخ دادند.

بعد از آنان خواستم کتابی به من معرفی کنند تا درباره‌ی شیعه بیشتر تحقیق کنم. آنها کتاب المراجعات و شبهای پیشاور را به من معرفی کردند. آن کتاب ها را تهیه کردم و شروع کردم به خواندنشان.

مطالب آن دو کتاب را که می خواندم برای اینکه ببینم مطالبی که از کتاب های اهل سنت نقل می کنند صحیح است یا نه، فورا مراجعه می کردم به کتاب‌ های اهل سنت یا به نرم افزار المکتبه الشامله و با کمال تعجب می‌دیدم مثل اینکه این روایات، واقعیت دارد. برای من سوال پیش آمده بود که چرا بعد از این همه سال، این روایات دور از چشم ما بوده و ما ندیدیم؟‌»

در مباحثه که کم اوردند پای ماکسیما را وسط کشیدند!

خواندن این کتاب‌ها شش ماه طول می‌کشد. کم‌کم حقانیت شیعه با استناد به خود کتابهای اهل سنت برایش مسجل می‌شود. اما هنوز شیعه نشده است. تردید دارد. خودش میگوید تعصبات اجازه نمی‌داد. به سختی‌هایی که پیش رویش بود فکر می‌کند.

«بالاخره شیعه شدم و بعد از شیعه شدنم یک دفترچه هایی را چاپ کردم که تحت این عنوان که “آیا شیعه حق است؟” و در آن دلائلی از کتاب‌های اهل سنت که ثابت می کرد مذهب شیعه، مذهب صحیح است آوردم و پخش کردم. یک نفر این دفترچه را برد و به پدرم داده بود. و گفته بود: این را پسر شما چاپ کرده است.

پدرم به من گفت: سلمان شیعه شده ای؟ من هم جرات نکردم بگویم: آره. تقیه کردن را هم بلد نبودم.

گفتم: اگر خدا قبول کند .

گفت: نه گولت زدند .

گفتم. من یک عمری به مردم می گفتم شما گول شیعه را نخورید حالا شما به من می گویید گول خورده‌ای؟‌»

بحث کردن با پدر و خیلی از اهل سنت شش ماه طول می‌کشد. همه را در مناظره‌ها شکست می‌دهد. حتی چند نفری هم شیعه می‌شوند. پدر وقتی در بحث نمی‌تواند مقاومت کند به تطمیع رو می‌آورد. می‌گوید زانتیای زیرپایت را ماکسیما می‌کنم اما حرف از شیعه نزن. حتی میگوید شیعه بمان اما شیعه را تبلیغ نکن. وقتی سلمان قبول نمی‌کند، راه دیگری در پیش می‌گیرند. راهی که به آوارگی سلمان و همسرش ختم می‌شود.

چیزی شبیه ماجرای کوچه بنی‌هاشم

شش ماه آزار و اذیتها را تحمل کرد. می‌خواست راهی تهران شود تا کاری گیر بیاورد و خانه‌ای اجاره کند و بعد بیاید دنبال همسرش. همسری که شیعه شده بود و باردار بود. از خانه که بیرون می‌رود میبیند پدرش با چند نفر سر کوچه ایستاده‌اند. مثل اینکه خبر داشتند مرغ دارد از قفس می‌پرد.

همسرم گفت من تا سر کوچه با تو می آیم .
گفتم: نه، همین جا بمان. ولی اصرار کرد و با من آمد .

به سمتشان رفتم .مانع عبور من شدند. آنها ۵ ، ۶ نفری بر سرم ریختند و یکی شان با چوب دستی که در دست داشت محکم بر سرم کوبید و من بر اثر آن ضربه آنجا افتادم و دیگر چیزی نفهمیدم و بواسطه آن ضربه لکنت زبان گرفتم.

خانمم که قصد داشت از من دفاع کند، جلو آمده بود تا مانع آنها شود، که یکی از آنها با لگد به او زد ، و بر اثر آن ضربه، بچه اش را که ۴ ماهه بود سقط کرد ولی خدا رو شکر، من آن صحنه را ندیدم.»

یاد مظلومیت امام علی می‌افتد و به یاد ماجراهای کوچه بنی‌هاشم می‌سوزد.

جرم شیعه بودن بالاتر از هزاران قتل است!

سه روز بعد وقتی در بیمارستان بهوش می‌آید دست زنش را می‌گیرد و با همان حال و روز فرار می‌کنند. می‌روند ارومیه پیش یکی از دوستان سلمان تا شاید کمکش کند. او وقتی می‌فهمد سلمان شیعه شده است میگوید اگر هزار قتل انجام داده بودی کمکت می‌کردم اما حالا که شیعه هستی، نه!

جالب بود که این رفیق سنی متعصب اصلاً از دین و مذهب چیز درست و حسابی نمی‌دانست. عمر و ابوبکر را نمی‌شناخت اما بخاطر تبلیغات مسموم وهابیت چنین تفکری پیدا کرده بود.

«آنجا بود که از خانه اش بیرون رفتم و برای اولین بار در طول عمرم، با همسر مریضم که بچه اش را سقط کرده بود در خیابان خوابیدیم .

با مقدار پولی که داشتیم، خودمان را به قم رساندیم و چون هیچ کس را در قم نمی شناختیم و جایی برای ماندن نداشتیم، مدت ۴۵ روز در جمکران ماندیم. گرسنگی می کشیدیم ولی وقتی یاد گرسنگی و آوارگی و پای برهنه ی اهل بیت امام حسین (علیه السلام) می افتادم تحملش برایمان آسان می شد.»

ما شیعه ها اینقدر بی غیرت نیستیم که ناموسمان توی خیابان بخوابد

سال ۸۵ بود. ۴۵ روز در جمکران، بدون پول و جا و غذا. تکه کاغذی پیدا می‌کند و نامه‌ای به امام زمان(عج) می‌نویسد. می‌گوید آقاجان ما بخاطر شما همه چیز را رها کردیم و آمدیم اینجا. می‌گوید هرجوری بود روزی یک وعده غذا برایمان جور می‌شد. یا هیئتی می‌آمد یا نذری می‌دادند. تا اینکه…

«شبها روی کارتون می خوابیدم مدت ها که گذشت یکی از انتظامات جمکران که ما را چند روزی زیر نظر داشت، آمد و گفت: کارت شناسائی تان را ببینم! شما کی هستید؟

کارت شناسایی را نشانش دادیم . وقتی اسم سنندج را دید گفت: شما اینجا چه کار می کنید؟‌

با لکنت زبان شدیدی که در اثر ضربه به سرم وارد شده بود، بهش گفتیم: ما شیعه شده ایم.

گفت: کار بدی نکرده اید آیا قم جایی را دارید؟

خجالت کشیدم بگویم نه، گفتیم یک جایی داریم . رفت و ۲۰ دقیقه بعد برگشت و گفت: ۳۰ هزار تومان شما را بس است تا به شهر خودتان برگردید؟

گفتم: من پول نمی خواهم!

گفت: ما شیعه ها اینقدر بی غیرت نیستیم که ناموسمان توی خیابان بخوابد و بی تفاوت باشیم .

پول را به من داد و بعد از دو ماه و خورده ای توانستم با آن پول به حمام بروم و موهای سرم را کوتاه کنم.»

javanenghelabi - emem mahdi

وقتی امام رضا بطلبد

می‌روند حرم کریمه اهل بیت(س). متوسل می‌شوند به بی‌بی معصومه. یکی از خادم‌ها راهنمایی می‌کند که بروند دفتر مراجع و کمک بخواهند.

«اول دفتر آقای مکارم شیرازی رفتم . بعد دفتر مقام معظم رهبری رفتم. آقایی آنجا نشسته بود. تا آمدم جریان را تعریف کنم خانمم شروع به گریه کرد و من داستان را تعریف کردم.

او وقتی وضعیت ما را دید خیلی به ما محبت کرد و گفت: اگر می خواهید قم بمانید جایی برای شما بگیرم .

گفتم: نه می خواهیم برگردیم ارومیه و در مدارس آنجا ، کار پیدا کنم .

گفت: باشه و یک مقداری پول به ما داد و ما از آنجا خارج شدیم.»

بیرون که می‌آیند هوای زیارت برادر حضرت معصومه به سرشان می‌افتد. بجای ارومیه می‌روند مشهد، پابوس امام رضا(ع). زیارت دو سه روزه تبدیل می‌شود به مجاورت سه چهار ساله.

فرزند خواستم و کربلا، هر دو جور شد

همسرش بر اثر سختی‌ها نحیف شده و افسردگی گرفته بود. به صورت غیر رسمی طلبه حوزه علمیه مشهد می‌شود. بعد از آن برمی‌گردند قم و به کمک یکی از دوستان خانه‌ای می‌گیرند. ماجرای کربلا رفتنشان هم خواندن دارد.

«در سال ۸۹ در مراسم عید حضرت زهرا (س)، دو چیز خواستم یکی ، یک بچه و دیگری زیارت کربلا . هفته‏ی بعدش یک نفر هیئتی، مرا دید و گفت: دیشب خواب دیدم که شما و خانمت در حسینیه برای عزاداران امام حسین(علیه السلام) چایی می ریزید. خوابش را اینگونه تعبیر کرد باید شما و خانمت را به کربلا بفرستم. او یک بانی پیدا کرد و ما را به کربلا فرستاد. چند وقت بعد از سفر کربلا، متوجه شدیم که بچه ی تو راهی داریم. اولش باورمان نمی شد، سالها از اون ضربه ای که به پهلوی خانمم وارد شده بود می گذشت و احتمال نمی دادیم که او دوباره حامله شود.»

سفینه النجاه بودن سید الشهدا به دادم رسید

بغیر از سلمان یکی از خواهرها و یکی از برادرهایش هم شیعه شده‌اند و همگی از خانواده طرد. خودش می‌گوید گریه آن شبش در هیئت رنگ و بوی عجیبی داشت.

«آن گریه واقعا یک گریه ی خاصی بود یک لطف بود آن شب به قدری گریه کردم که تمام لباسم خیس شد. همان سفینة النجاة بودن حضرت سیدالشهدا آن شب تأثیر خودشان را روی من گذاشت.

به نظرم آن ۴ سالی هم که خواندم و مطالعه کردم و طول کشید برای این بود که پایه های من قوی شود که در هر مناظره ای همه را شکست دهم که وقتی یک مسیحی می آید و به من چیزی می گوید من به او نخندم و هیچ شبهه ای برای من هیچ گاه بوجود نیاید.»

سلمان حدادی حالا همه وقتش را گذاشته است برای تلاش در مسیر خدمت به مذهب تشیع و معارف اهل بیت. راه سختی بود اما حتما ارزشش را داشت. ارزشی که شاید ماهایی که از ابتدا شیعه بوده‌این هیچ وقت آن را درک نکنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
cheap psychics
دوشنبه بیستم شهریورماه سال 1396 09:50 ق.ظ
در واقع شما آن را با ارائه خود به نظر میرسانید اما من در یافتن این موضوع واقعا چیزی است
احساس می کنم هرگز نمی فهمم به نظر می رسد خیلی پیچیده است
و برای من بسیار گسترده است. من منتظر شما هستم
پست، من سعی می کنم آن را از بین ببرم!
cheap phone psychic readings
دوشنبه بیستم شهریورماه سال 1396 08:46 ق.ظ
من کاملا خوشم اومد از طریق یک مقاله که می تواند زنان و مردان را در نظر بگیرد.
همچنین، خیلی ممنون که اجازه دادین نظرم را بگویم!
private std screening
دوشنبه بیستم شهریورماه سال 1396 08:18 ق.ظ
من لذت می برم، چون من فقط آنچه را که من دنبالش بودم پیدا کردم.

شما شکار 4 روزه خود را به پایان رسانده اید! خداوند شما را مردمی کند داشتن یک
روز عالی. خدا حافظ
cheap phone psychic reading
دوشنبه بیستم شهریورماه سال 1396 07:47 ق.ظ
من بازدید کننده منظم هستم، چگونه همه شما هستم؟ این مقاله
ارسال شده در این سایت در واقع خوب است.
std clinics near me
دوشنبه بیستم شهریورماه سال 1396 07:17 ق.ظ
مقالات با کیفیت یا بررسی راز علاقه به آن است
بینندگان برای بازدید از صفحه وب، این چیزی است که این وب سایت ارائه می دهد.
How long does it take to recover from Achilles injury?
دوشنبه شانزدهم مردادماه سال 1396 04:27 ق.ظ
Heya i'm for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me
out much. I hope to give something back and help others like you helped me.
How do you get taller?
شنبه چهاردهم مردادماه سال 1396 04:27 ق.ظ
Great work! This is the type of info that are supposed
to be shared around the web. Shame on Google for now not
positioning this submit higher! Come on over
and consult with my web site . Thanks =)
free token generator chaturbate
پنجشنبه دوازدهم مردادماه سال 1396 09:28 ب.ظ
I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up!
I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.

All the best
Keeley
سه شنبه دهم مردادماه سال 1396 07:29 ب.ظ
Thanks very interesting blog!
Can you stretch to get taller?
دوشنبه نهم مردادماه سال 1396 11:43 ب.ظ
Oh my goodness! Incredible article dude! Thank you
so much, However I am going through difficulties with your RSS.
I don't understand why I can't join it. Is there anybody else getting identical
RSS issues? Anyone that knows the answer will you kindly respond?
Thanks!!
Foot Pain
دوشنبه نهم مردادماه سال 1396 01:40 ب.ظ
I will right away clutch your rss feed as I can not find your
e-mail subscription link or e-newsletter service.
Do you have any? Please let me recognise so that I could subscribe.
Thanks.
How did the Achilles tendon get it's name?
یکشنبه هشتم مردادماه سال 1396 10:50 ق.ظ
That is a good tip especially to those fresh to the blogosphere.
Short but very accurate info… Many thanks for sharing this one.
A must read article!
Foot Issues
یکشنبه هشتم مردادماه سال 1396 10:14 ق.ظ
Howdy! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.

Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to
start. Do you have any points or suggestions? Thank you
Foot Issues
یکشنبه هشتم مردادماه سال 1396 07:22 ق.ظ
Ahaa, its good dialogue on the topic of this paragraph at this place
at this website, I have read all that, so at this time me also commenting here.
Foot Pain
یکشنبه هشتم مردادماه سال 1396 06:59 ق.ظ
Hey there! I just want to give you a huge thumbs up
for your great info you've got right here on this post.
I'll be returning to your site for more soon.
What makes you grow taller during puberty?
یکشنبه هشتم مردادماه سال 1396 12:11 ق.ظ
whoah this blog is excellent i love studying your posts.
Stay up the good work! You already know, a lot of individuals are searching round for this information, you could aid them greatly.
What do you do for a sore Achilles tendon?
شنبه هفتم مردادماه سال 1396 09:46 ب.ظ
Hey this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to
manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get guidance from someone with experience.
Any help would be greatly appreciated!
How long will it take for my Achilles tendon to heal?
شنبه هفتم مردادماه سال 1396 08:54 ب.ظ
I'll immediately snatch your rss as I can not in finding your e-mail subscription hyperlink
or e-newsletter service. Do you've any? Kindly let me realize so that
I may subscribe. Thanks.
Can you lose weight by doing yoga?
شنبه هفتم مردادماه سال 1396 08:21 ب.ظ
I was very happy to uncover this page. I wanted to thank you for ones time
just for this fantastic read!! I definitely loved every
bit of it and i also have you book marked to check
out new stuff on your site.
Hortense
جمعه شانزدهم تیرماه سال 1396 06:50 ب.ظ
Good post! We will be linking to this great content on our site.

Keep up the great writing.
std testing centers
دوشنبه پنجم تیرماه سال 1396 03:56 ب.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی
که صدایی مناسب ابتدا آیا نه کار خوب با من پس
از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما
موفق به من مؤمن اما فقط برای while.

من هنوز مشکل خود را با فراز در منطق و یک
خواهد را خوب به پر کسانی که معافیت.
اگر شما در واقع که می توانید انجام
من خواهد مطمئنا تا پایان مجذوب.
std test at home
دوشنبه پنجم تیرماه سال 1396 05:33 ق.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی
که ظاهر شدن دلنشین در آغاز آیا نه کار بسیار خوب با من پس از
برخی از زمان. جایی درون جملات شما در واقع قادر به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در حالی
که کوتاه. من این کردم مشکل خود را با فراز در
منطق و یک خواهد را سادگی به کمک پر همه کسانی شکاف.
در صورتی که شما که می توانید انجام
من را بدون شک تا پایان مجذوب.
std clinic near me
سه شنبه بیست و ششم اردیبهشتماه سال 1396 04:00 ق.ظ
core از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین ابتدا آیا واقعا نشستن خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما در واقع موفق به من مؤمن اما فقط برای while.
من هنوز مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما خواهد
را سادگی به کمک پر همه کسانی
شکاف. در صورتی که شما که می
توانید انجام من می مطمئنا تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
Arielle
سه شنبه بیست و ششم اردیبهشتماه سال 1396 01:11 ق.ظ
I'm impressed, I have to admit. Rarely do I encounter a blog that's both educative and engaging, and without a doubt,
you've hit the nail on the head. The problem is something not
enough folks are speaking intelligently about. I am very happy that I came across this during my search
for something regarding this.
manicure
چهارشنبه ششم اردیبهشتماه سال 1396 08:59 ب.ظ
Hi there, I found your site by the use of Google while
looking for a comparable subject, your website came up, it appears great.
I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just turned into aware of your weblog thru Google, and located that it is really informative.
I am gonna watch out for brussels. I will be grateful
if you continue this in future. Many other folks shall
be benefited from your writing. Cheers!
manicure
سه شنبه بیست و دوم فروردینماه سال 1396 04:25 ق.ظ
Hi there would you mind letting me know which web host you're working with?
I've loaded your blog in 3 completely different
browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price?
Thanks, I appreciate it!
manicure
چهارشنبه شانزدهم فروردینماه سال 1396 06:44 ق.ظ
We're a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your site offered us with valuable info to work on. You've
performed an impressive process and our whole neighborhood can be grateful to you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر